top of page
З метою вшанування світлої пам'яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України затверджено Указ Президента України №143/2022 “Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України”, згідно якого започатковано проведення щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
Кожен українець усвідомлює, якою важкою та страшною ціною виборює Україна право на свободу та життя. РФ вбиває цвіт нації — сильних, мужніх і незламних українців. Саме тому батьки та вчителі мають навчити дітей пишатися українськими захисниками та бути вдячними.

Як вкласти сенс у «Хвилини мовчання» для дітей, розповіла дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз.

Аби хвилина вшанування пам'яті за загиблими набула для дітей сенсу, стала усвідомленим проживанням, а не «відпрацюванням», і щоб не посилювати тривогу, а зробити досвідом, де дитина відчуває свій внесок у загальну силу, можна:
  1. Запропонувати дітям подумати, як ми можемо виразити свою вдячність і шану тим, хто за нас воює. Важливо, щоб вони самі пропонували формати (слова, листівки, молитви, подяки, покласти руку на серце, посадити дерево, поводитися гідно, говорити українською, знати історію тощо);
  2. Обережно говорити, про те, що нам потрібно пам’ятати тих, хто бореться за нашу свободу та загинув, хто став жертвами війни. Хвилини мовчання, хвилини пам’яті та уваги — це наша можливість вшанувати їхнє життя;
  3. Важливо запропонувати, чим діти всередині себе можуть наповнити цей момент. Наприклад:
  • сказати «дякую»;
  • сказати «я вас не знаю, але в пам’ять про вас наповню своє життя чимось чесним і добрим»;
  • запалити свічку пам’яті;
  • ввімкнути безпечну лед-свічку «сили» й передавати її по колу;
  • обійнятися й уявити купол сили над усіма учасниками;
  • запропонувати дітям у групах вигадати свої фрази, які вони будуть промовляти. Це мають бути слова про життя, силу, перемогу. Наприклад: «Слава Україні — Героям Слава!».
Якщо дія усвідомлена, то навіть малюкам вона стає важливим досвідом сили. Якщо дорослі щось пропонують дітям, воно має бути органічним і щирим для них самих.
Але варто зауважити, що багато дітей втратили близьких через війну, тому ця тема може спровокувати емоційну реакцію. Вчителям і вихователям важливо вчасно надати їм підтримку.
Цікавою вже стала звичка, коли лунає сигнал «Відбій повітряної тривоги», кожен із нас подумки чи вголос каже: «Дякую ЗСУ».
Тож нехай наша вдячність оберігає всіх, хто боронить Україну, щоб наша пам’ять поєднувала минуле, теперішнє й майбутнє, а слова «Героям слава» були словами нашої сили й Перемоги!
shelter1.jpg

Адреси укриттів  - розпорядження міського голови від 21.02.2023 №47р "Про внесення змін до розпорядження міського голови від 29.12.2022 №320р "Про створення фонду захисних споруд цивільного захисту міста Запоріжжя"

24 березня - Всесвітній День боротьби з туберкульозом

24 березня - Всесвітній День боротьби з туберкульозом. Щорічно, протягом березня, в Україні проводиться місячник боротьби з туберкульозом. 

 

Ситуація із захворюваності населення на туберкульоз в м . Запоріжжя, як і в Україні

в цілому, залишається напруженою, у звʼязку із погіршенням умов проживання та

воєнним станом має тенденцію до погіршення. 

 

На туберкульоз органів дихання в 2024 році захворіло 145 осіб (2023 рік - 278 осіб). Почастішали випадки захворювання серед працівників підприємств, установ організацій.

 

З метою профілактики, раннього виявлення та подолання наслідків цієї хвороби освітянська громада долучається до інформаційної кампанії. Адже свідоме ставлення до здоров’я та поінформованість є важливими кроками в боротьбі з туберкульозом.

 

Пам’ятайте:

  • Туберкульоз – виліковний! Вчасне звернення до лікаря рятує життя.

  • Щорічно проходьте профілактичний огляд.

  • Дотримуйтесь здорового способу життя.

 

МОЗ України розробив спеціальний онлайн - тест для перевірки на туберкульоз. За результатами анкетування можна дізнатись чи є ризик захворюваності на туберкульоз та чи рекомендовано додаткове обстеження. Заповнити онлайн - анкету можна за посиланням: http://tbtest.phc.org.ua 

23 серпня  День Державного прапора України

Прапор – це наша незалежність, наш дух, честь і наша слава. З синьо-жовтим прапором ми добилися незалежності і відновили власну державу. Це свято встановлено на честь багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України.  Бережімо стяг як важливу національну святиню. 
 

24 серпня  День Незалежності України

День Незалежності України — це свято, яке об’єднує нас усіх навколо спільної мрії про вільну, сильну та щасливу країну. Це той день, коли ми з гордістю згадуємо нашу історію, вшановуємо тих, хто боровся та бореться за нашу свободу, та будуємо мости в майбутнє, сповнене надії та світла. Бажаємо миру, віри та щасливого майбутнього Україні та кожній українській родині!

3edb04e05acaf14cf7dc8d80feb2ee17_1715775491_extra_large.png
Кожна дитина в Україні повинна зростати
в безпечній та турботливій сім’ї, мати можливості для повноцінного та гармонійного розвитку
Міністерство соціальної політики разом із Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей запустили державну онлайн-платформу «Україна для кожної дитини». 
На єдиній державній онлайн-платформі можна дізнатися про усиновлення та сімейні форми виховання: опіку та піклування, прийомні сім’ї, великі прийомні сім’ї та патронат. Потенційні батьки можуть отримати покроковий алгоритм дій, консультацію експерта та пройти освітній онлайн-курс для майбутніх усиновлювачів.
Платформа створена в межах реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей за фінансового сприяння ЄС та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Натисніть на зображення, щоб дізнатись більше

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя: як правильно комунікувати та висвітлювати цей день
Комунікаційні меседжі щодо висвітлення тематики деокупації та реінтеграції території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя
Снимок экрана (359).png
Натисніть на зображення, щоб ознайомитись з пам'яткою
Як тютюнопаління впливає на ваше тіло?
Що приховують електронні сигарети: безпечного паління не існує!
Відмовитись від куріння можливо!

© 2023 ЗДО №151 "Краплинка". Сайт создан на Wix.com

bottom of page