top of page

Батьківська скринька

8022590.png
6312604.png

Для чого потрібен психолог?

 Можна сказати, що до психологів всі вже звикли. Ці фахівці допомагають вирішувати особистісні проблеми, проводять психологічне тестування, тренінги, які сприяють ефективно спілкуватися і вирішувати конфлікти, складають психологічні портрети і характеристики і багато чого іншого. Але все це стосується, в першу чергу, дорослих людей.

А чим же займаються дитячі психологи?

У яких ситуаціях батькам може бути корисна, а в яких просто необхідна консультація цього фахівця?
  Якщо є якась тривога за свого малюка, візит до психолога допоможе розібратися з ситуацією і з емоційним станом дитини об'єктивно. Виявити причини виникаючих труднощів, якщо вони є. Капризи, агресія, впертість дитини - і почуття безпорадності у батьків. Цілком природна реакція - звернутися до фахівця. І це справді може допомогти. Психолог допоможе виявити причину труднощів, підкаже виховні прийоми, а при необхідності - позайматися з дитиною, щоб допомогти йому подолати непростий період.

Що роблять дитячі психологи?

Отже, ці або якісь інші причини привели вас до думки про звернення до дитячого психолога. У чому ж може полягати його робота?


Діагностика
Будь-який психолог володіє досить великим набором психодіагностичних засобів та методик. Їх мета - визначити об'єктивний стан людини, виділити його причини, а також оцінити рівень розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Якщо для дорослих часто використовуються тестові методики, відомі багатьом, то в арсеналі дитячого психолога звичайно це особливі методики для дітей. Фахівець може запропонувати дитині щось намалювати. Може пограти з ним в захоплюючу гру - насправді ж за допомогою цих процедур збере необхідні дані.

 

Корекційно-розвивальна робота

   За допомогою розвиваючих психологічних ігор фахівець допоможе розвинути у дитини різні необхідні навички і якості. Увага, пам'ять, логічне, образне мислення та посидючість - в арсеналі дитячого психолога розвиваючі ігри для дітей раннього і дошкільного віку.

    За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій, якщо дитина переживає сильний стрес. Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія (спеціально організовані заняття з піском). Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія (заняття з застосуванням спеціальних психотерапевтичних казок як готових, так і складаються в ході взаємодії дитини з психологом). Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках спеціаліста потужним засобом допомоги.
 

Консультування батьків
  Є такий вислів: «Проблеми дітей - це перш за все, проблеми у батьків». І це насправді так. При уважному розгляді причини всіх дитячих труднощів – віддзеркалення сімейних проблем і конфліктів, неадекватності стилю виховання. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці, в ситуації, в навколишньому дитини. Психолог на консультації допоможе батькам побачити себе збоку, об'єктивно оцінити свої методи виховання, надасть більш «ефективні інструменти» виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.

 
Напрямок роботи просвітницький –  виступи на батьківських зборах, розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи, на веб-сайті ЗДО (розміщення консультативного матеріала, порад під час воєнних дій на комунікаційній платформі Viber).

bottom of page