top of page

Стоп "Булінг"

6029040.png

Нормативно - правова база

Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій. 


ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

З прикладами уроків з протидії булінгу в закладах освіти та відповідним системним підходом можна ознайомитись за посиланням.

поради_булінг-1024x640 (1).png

Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти

      Служба екстреної психологічної допомоги Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: “Телефон Довіри 15-84” (працює щоденно з 9.00 до 21.00, без святкових та вихідних днів) 066–313-15-84; 067-515-15-84; 073-515–15-84

ЗМЦСССДМ
знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 34а (зупинка міського транспорту – вул. Сталеварів, трамваїв № 3, 16 – “вулиця Заводська”, № 1 – “Цирк”)

1. При встановленні факту або підозрі на наявність булінгу (цькування)  батьки, законні представники дитини, вихователль, сама дитина або інші учасники освітнього процесу повідомляють про це адміністрацію закладу освіти.

 

2. Керівник закладу освіти отримавши заяву про випадок боулінгу (цькування) невідкладно реагує на представлені факти:

2.1. Приймає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.2. Наказом по закладу освіти створює комісію з розгляду випадку  булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вжиття відповідних заходів реагування.

 

3. Результати службового розслідування викладаються в акті.

 

4. У разі підтвердження факту булінгу (цькування), адміністрація закладу освіти повідомляє  Дніпровський  відділ поліції ВП ГУНП в Запорізькій області та службу у справах дітей по Дніпровському району.

 

5. Рішення комісії реєструється в окремому журналі та  доводиться до відома  постраждалого.

 

6. Адміністрація закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг учасникам освітнього процесу, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).

Процедура подання заяви

 

Педагогічні працівники зобов’язані повідомляти керівництво закладу дошкільної освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних,  інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування). Учасником освітнього процесу (педагогічні  працівники, батьки) на ім’я керівника освітнього закладу подається заява про випадок цькування. 

Зразок заяви

                                                                              Директору ЗДО № 151 "Краплинка"

                                                                   Олені ЛУБЕНЕЦЬ

                                                                   Від кого _________________

ЗАЯВА

Доводжу  до  Вашого  відома,  що  останнім  часом  моя  донька (син),  ПІБ,  постійно  зазнає  морального  та  фізичного  тиску  з боку 

(ПІБ  образника).  Прошу  терміново  розібратися  в  ситуації що   склалася.

 

 Дата                                                                                                         Підпис

49948059_2221421608131975_7502099928034836480_n.jpg
5948915.png
unnamed (1).jpg

Корисні посилання щодо теми антибулінгу
(за рекомендацією МОН України)

bottom of page